مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» معرفی بهترین فیلم‌هایی که در مورد فرار از زندان ساخته شده‌اند

معرفی بهترین فیلم‌هایی که در مورد فرار از زندان ساخته شده‌اند

معرفی بهترین فیلم‌هایی که در مورد فرار از زندان ساخته شده‌اند

فرار از زندان یک عمل خلاف قانون است ولی در سینما اینطور نیست. آثاری که در مورد فرار از زندان در هنر سینما تولیدشده‌اند تاکیدی بر خلاف قانون بودن این جرم ندارند.

با عبور کردن از کنار زندانها سریال فرار از زندان در خاطرمان جان می گیرد. سریالی که خیلی هوادار بین مخاطبان ایرانی داشت.پس از تماشای سریال فرار از زندان همه مخاطبان سینما در جهان به تماشای فیلمهایی با موضوع فرار از زندان اشتیاق پیدا کردند. این فیلم‌ها سینمایی تلفیق درخشانی از گونه های مختلف سینمایی می باشند و همیشه در سینما محبوبیت داشتند.

در ادامه مقاله چند فیلم‌ با این موضوع را معرفی می‌کنیم.

The Magdalene Sisters (خواهران مگدالن)

نمره منتقدان: ۹۱ از ۱۰۰

فیلم «خواهران مگدالن» به هیچ وجه فیلمی مرتبط با این موضوع نیست اما به همان اندازه جذاب است؛ چند دختر نوجوان که هر کدام به دلایل گوناگونی به صومعه مگدالن رفته اند، با جایی روبرو می‌شوند که بیشتر به زندانی برای بانوان می ماند. اینجا رفتارهای ناپسندی با دختران می‌شود و کار اجباری جزء وظایف می باشد. ولی این سه خواهر دلیلی برای باقی ماندن در صومعه نمی بینند. پس تصمیم می‌گیرند با یک نقشه خوب به فرار بیندیشند.

The Shawshank Redemption (رستگاری در شاوشنک)

نمره منتقدان: ۹۰ از ۱۰۰

استفن کینگ نویسنده‌ی بسیار معروفی است که رمان‌های ترسناکش مورد اقتباس خیلی از فیلم‌های سینمایی هم واقع می‌شود. ولی داستان کوتاه «ریتا هیورس: رستگاری در شاوشنک» که توسط کینگ خلق شده، یکی از آثار گمنام او می باشد که یکی از فیلم‌های باارزش تاریخ سینمای جهان هم هست . این فیلم در سال ۱۹۹۴ در سینماها اکران شد ولی در گیشه شکست خورد. بعدها استقبال از فیلم به قدری زیاد شد که تمام رکوردهای فروش جا به جا شد. قصه فیلم در آغاز گیرایی به خصوصی ندارد؛ مردی به اتهام قتل همسرش روانه زندان می‌شود ولیخودش را بی‌گناه می داند و سعی می‌کند تا از زندان بگریزد.

Get The Gringo (گرینگو را بگیر)

نمره منتقدان: ۸۲ از ۱۰۰

فیلم «گرینگو را بگیر» یکی از همین فیلمهای کم‌تردیده‌شده مل گیبسون است که می‌تواند فهرست بهترین فیلم‌های تولید شده با این موضوع را غنی تر کند. قصه فیلم «گرینگو را بگیر» تازه و خاص به نظر می‌رسد؛ یک دزد حرفه‌ای به زندانی دورافتاده تبعید می‌شود. او که با شرایط زندان خیلی هم آشنایی ندارد با پسربچه‌ای ۹ ساله آشنا می‌شود که آرزوی یکسانی با این سارق دارد.

Papillon (پاپیون)

نمره منتقدان: ۸۱ از ۱۰۰

فیلم «پاپیون» با بازی داستین هافمن و استیو مک‌کویین یکی از فیلم‌های ماندگار سینما است که با موسیقی شاهکارش جاودانه شده است. این فیلم اثبات می کند چطور کم ارزش ترین امیدها به رویاهای عظیم تبدیل می‌شوند و قصه زیبای فیلم هم باورپذیر است. داستان فیلم «پاپیون» راجع به مردی زندانی است که خودش را بی‌گناه می‌داند و می خواهد تا از زندان فرار کند.

Escape from Pretoria (فرار از پروتوریا)

نمره منتقدان: ۶۹ از ۱۰۰

این اثر در سال ۲۰۲۰ تولید شده است. این فیلم به تازگی منتشر شده و تازه ترین فیلم این فهرست است . قصه فیلم «فرار از پروتوریا» با بازی دنیل رادکلیف درباره دو سفیدپوست آفریقای جنوبی است که به جهت مبارزه با حکومت نژاد پرست این کشور به زندان گسیل می شونداما برای فرار کردن دست به کار می شوند.

Shot Caller (شات کالر)

نمره منتقدان: ۶۸ از ۱۰۰

فیلم «شات کالر» در لیست فیلمهای خوب با این موضوع جای دارد ولی خیلی تحویل گرفته نشده است. این فیلم قصه جنایتکاری را روایت می‌کند که به تازگی از بند زندان آزاد شده ولی وادار می‌شود مجددا با خلافکاران همکاری نماید. در این بین خانواده وی نیز درگیر می‌شوند.

Escape to Victory (فرار به سوی پیروزی)

نمره منتقدان: ۶۳ از ۱۰۰

«فرار به سوی پیروزی» در سال ۱۹۸۱ تولید شد و بازیگران مشهوری شامل سیلوستر استالونه و مایکل کین در آن بازی کردند . اما نکته جالب فیلم، حضور پله است. داستان فیلم «فرار به سوی پیروزی» در زمان جنگ جهانی می گذرد. جایی که جان کالبی، کاپیتان تیم وستهم به همراه تعدادی از رفیقان فوتبالیستش از جانب نازی‌ها اسیر می‌شود. کالبی یک تیم فوتبال از اسرای جبهه متفقین را برای مصاف با یک تیم آلمانی آماده می نماید. ولی او و یارانش به این مسابقه تشریفاتی به چشم فرصتی برای فرار از زندان نازی‌ها نگاه می کنند.

Unbroken (شکست‌ناپذیر)

نمره منتقدان: ۵۹ از ۱۰۰

فیلم «شکست‌ناپذیر» در سال ۲۰۱۴ توسط آنجلینا جولی کارگردانی شده است. این فیلم قصه سقوط یک هواپیمای جنگی در خلال جنگ دوم بین الملل را جلوی دوربین می برد. لوییس زامپرینی به همراه دو نفر از دوستانش سقوط نجات می یابند ولی عاقبت ژاپنیها آنها را دستگیر می‌کنند. اما رفتن به زندان جلوی اراده اینها را نمی گیرد.

The Next Three Days (سه روز آینده)

نمره منتقدان: ۵۲ از ۱۰۰

لارا برنان تصادفی در یک صحنه قتل حضور دارد . قاتل پس از کشتن آن فرد، فرار می‌کند. لارا که خیلی ترسیده صحنه‌ی قتل را دستکاری می کند. پلیس او را دستگیر می‌کند. ولی در حقیقت لارا گناهی ندارد. همسرش خیلی عصبانی می‌‍شود و بر آن می شود که لارا را فراری دهد. او با فراهم کردن پاسپورت جعلی نقشه‌ای را می کشد تا با فراری‌دادن زن خود، به کشور دیگری بروند.

منبع/ ایرنا


اسباب بازی
فرم ارسال نظر

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


چاپ انواع پرچم های ساحلی ، تبلیغاتی و تشریفات چاپ انواع پرچم های ساحلی ، تبلیغاتی و تشریفات مشاهده